Studio 3D

Wizualizacje 3D

Wizualizacje 3D to technika komputerowa, pozwalająca na stworzenie i prezentację obiektu, który niekoniecznie istnieje w rzeczywistości. Decydującym elementem w całym procesie jest osiągnięty efekt. Stworzenie obrazu mebla, którego nie ma jeszcze w realnej postaci jest rozwiązaniem dużo praktyczniejszym,
ponieważ pozwala na wyeliminowanie procesu produkcji prototypu. Wizualizacja takiego obiektu daje możliwość obejrzenia go z każdej perspektywy i oceny czy projekt nie ma wad. Równie ciekawe jest zastosowanie wizualizacji zamiast fotografii. Wykorzystuje się ją coraz częściej przy tworzeniu folderów reklamowych, grafiki stron internetowych, itp.

Jak pracujemy?

Proces tworzenia wizualizacji mebli w 3D rozpoczynamy od szczegółowej rozmowy z Klientem o jego potrzebach i oczekiwaniach. Ważnym punktem podczas takiej rozmowy jest dokładne poznanie asortymentu Klienta. Najczęściej podstawę prac stanowi dostarczona dokumentacja (rysunki, zdjęcia, specyfikacja techniczna wraz z wymiarami, itp.).

Platforma Vivid Works

VividWorks to platforma, która oferuje wirtualne narzędzia do konfgurowania produktów. Za ich sprawą proces sprzedaży staje się łatwiejszy, zwiększają się zyski. A oferta firmy bogatsza i bardziej atrakcyjna.
W skład platformy wchodzą moduły:

  • VividPlatform,
  • ProductComposer,
  • InteriorPlanner,
  • VividAR,
  • VividPlatform na iPad.