Cechy wyróżniające system SATURN

Wariantowość

  • Podstawowy mebel istnieje jako „mebel na biało”, co umożliwia wprowadzenie dowolnego wariantu wykonania.
  • Wariantem może być dowolna cecha charakteryzująca wyrób - w produkcji mebli tapicerowanych są to najczęściej tkaniny obiciowe, rodzaje stopek, kolor drewna.
  • Warianty można grupować w tak zwane grupy wariantów, które przypisywane są konkretnym artykułom.
  • System „pamięta” o wszystkich wprowadzanych kombinacjach wariantów i podpowiada najczęściej stosowane.
  • Istnieje również możliwość ograniczenia kombinacji dla konkretnego wyrobu, np. przygotowanie gotowych zestawów tkanin w jakich wyrób występuje.
Cytat
Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie."
John Deere
 

Wariantowość2

Saturn potrafi zarządzać wariantami złożonymi, dzięki czemu technolodzy mają do dyspozycji potężne narzędzie, które znakomicie upraszcza zarządzanie zróżnicowaną produkcją.

Od dziś nie ma już konieczności wyliczania norm zużycia na kleje, farby, lakiery, kołki, zszywki, okleiny, obrzeża itd. Wystarczy zdefiniować odpowiedni wzór i podpiąć do normy materiałowej.
Dodatkowo można zróżnicować zużycie w zależności od wielu innych parametrów i uzależnić je np. od kraju i przeznaczenia.
Umów się na prezentację
Cytat
Nie ma wartości równej wartości czasu."
Johann Wolfgang von Goethe

Algorytmy VINCI

Wyspecjalizowane algorytmy optymalizacyjne powstały dzięki połączeniu algorytmów matematycznych z systemem komunikacyjnym nad którym czuwa legendarna filozofia produkcji
      Kanban. Kanban: Rodzaj sygnału (najczęściej w postaci karty, tabliczki lub informacji elektronicznej), który przekazuje upoważnienie lub instrukcje dla procesu poprzedzającego do rozpoczęcia wytwarzania lub przemieszczenia wyrobów w procesie produkcyjnym. Jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym dla stworzenia i utrzymania systemu ssącego.

Więcej


zarządzanie: resztkami tkanin, krojownią, lakiernią, szwalnią, czy obróbką drewna
stosowane do zarządzania produkcją w przedsiębiorstwach, w których istnieje duża różnorodności produkcji, ograniczone magazyny i małe bufory pomiędzy poszczególnymi maszynami. Vinci otrzymuje na bieżąco informacje o przebiegu procesu i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zakłóceń analizuje je i odpowiednio reaguje - niepowtarzalne narzędzie dla kierowników produkcjirealizacja procesu planowania w 100 sekund! dzięki VINCI

Podział ten uwzględnia możliwości produkcyjne wydziałów oraz umiejętności pracowników, dzięki czemu każdy otrzymuje takie zadanie, które przez niego zostanie wykonane najlepiej i najszybciej. Podział taki zapewnia minimalne ryzyko popełnienia błędu i jednocześnie najwyższą jakość wykonanego produktu.rozdzielenie prac na kooperantów
Jeśli w danym momencie fabryka nie ma mocy produkcyjnej odpowiadającej złożonym zamówieniom, to odpowiednie zlecenia rozdzielane są automatycznie na zewnętrznych zleceniobiorców. Dzięki temu zminimalizowana zostaje możliwość opóźnień w wykonaniu zamówienia.

Wielopoziomowe kalkulacje

możliwość przeprowadzenia siedmiopoziomowej kalkulacji na podstawie zdefiniowanej normy materiałowej, co pozwala na wyliczenie marży w czasie rzeczywistym napływania zamówień. Przy jego użyciu możliwe jest sprawdzenie kosztów wykonania wyrobu z uwzględnieniem zmian cen materiałów, robocizny i ich wpływu na ostateczną rentowność wyrobu gotowego. To narzędzie symulacyjne jest nieocenione przy wdrażaniu do produkcji nowego wyrobu.

Ważną funkcją są także kalkulacje wstępne, które pozwalają na szybkie wycenienie mebla zgodnego z zapytaniem klienta.

Łatwe planowanie produkcji z analizą wąskich gardełWspółpraca z cutter’ami - optymalizacja zleceń produkcyjnych na potrzeby cutter’ówRaportowanie akordów na wszystkich etapach produkcjiZarządzanie stanami magazynowymi za pomocą scanerówKompletacja pod zamówienie gotowych półproduktów z magazynu i towarów kupionych

Kontakt
ITM Sp. z o.o.
Wawrzyczka 13
10-762 Olsztyn

tel. +48 22 100 66 55
fax 22 100 32 09

itm@itm.com.pl
Dane rejestrowe:
NIP: 739-28-54-679
Regon: 510663071
KRS: 0000053744